Můj příběh - Dědečkovo pero a zelený inkoust

Můj příběh - Dědečkovo pero a zelený inkoust

Můj příběh - Dědečkovo pero a zelený inkoust

24/09/2021

Dědečkovo pero a zelený inkoust


Je to už hodně dávno, ale jako dnes si vzpomínám, jak jsem jako malý kluk trávil čas s mým dědečkem. Ačkoliv mě měl hlídat, brával mě často do své pracovny, kde jako pedagog a literární nadšenec opravoval různé texty a psával poznámky ke svým připravovaným knihám.

Pamatuji si, jak mě fascinovalo jeho plnicí pero s jasně zeleným inkoustem. Jasně, taková barva dnes není nic neobvyklého, ale mě to tenkrát přišlo nesmírně zajímavé.

Pochopitelně jsem chtěl pero vyzkoušet, což mi ale nebylo dovoleno kvůli tomu, že pero je rozepsáno pro styl psaní jeho majitele, a prostě se nepůjčuje. Vždy se o něj vzorně staral, pravidelně jej čistil a nosil jej v zajímavém koženém obalu. Pak dědeček zemřel a já na pero postupně zapomněl.


Vzácný nález

O to větší radost mi po mnoha letech udělal jeho náhodný nález. Bylo samozřejmě zaschlé, ale podařilo se mi jej vyčistit, znovu rozepsat, a dokonce jsem k němu našel i onen nenačatý zelený inkoust.

Bohužel se ukázalo, že se mi s perem moc dobře nepíše. Jestli to bylo tím, že bylo už opravdu staré, nebo měl dědeček pravdu a pro jiného, než původního majitele se pero opravdu nehodí, to nevím… Do psaní plnicím perem jsem se však zamiloval, a tak jsem se snažil pero opatřit novým hrotem. K mému zklamání jsem však zjistil, že na něj bohužel neexistovala nová náhrada. To mě zamrzelo, ale protože se nerad vzdávám, napadlo mě, proč si tedy nezkusit vyrobit pero vlastní. 





A tak se zrodila pera nesoucí značku Calli


Výsledkem tohoto nápadu jsou pera nesoucí značku Calli, který, mimochodem, vznikl jako zkrácenina slova kaligrafie. Význam slova pochází z řeckého slova “καλλος kallos „krása“ a γραφος grafos „psaní“, volně přeloženo „umění krasopisu”.


Můj osobní příběh tady sice končí, ale příběh výroby vlastních per zde teprve začíná. Jak se mi nápad zdařil můžete posoudit vy. Já si každopádně splnil svůj klukovský sen a zároveň si každý krok na této cestě užil – jak se říká: „kdo si hraje, nezlobí“. Stále je co zlepšovat, a hlavně mě láká postupně přejít k výrobě per se zcela vlastním designem. Víc zatím neprozradím. Snad jen to, že výroba vlastních per rozhodně není jednoduchá ani rychlá, jak jsem si ze začátku naivně myslel:)


Zajímá vás více? Pojďte si přečíst, co všechno výroba Calli per obnáší.


Váš komentář

  • Avatar
    Jirka P
    31/12/2021

    Skvělý příběh:)

Přidat komentář